رضا مددی از تجربه جالبش گفته

admin

من رضا هستم، صاحب یک شرکت توزیع مواد غذایی در کرمانشاه. استفاده از یک نرم افزار حسابداری جامع برای شرکت من، امری مسلم بود. من برای ثبت فاکتورهای فروش، فاکتورهای خرید و البته تنظیم اسناد مالی شرکتم، بدیهی بود که به یک نرم افزار حسابداری نیاز داشتم. نرم افزارهای زیادی در بازار دیده بودم و البته پیشنهاداتی هم از سمت همکارانم داشتم.

پیش از خرید نرم افزار و در جمع همکارانم، همیشه درباره این ایده صحبت می کردیم، که بهترین حالت برای ثبت دقیق فاکتورهای فروش در کار ما، حذف فاکتورهای کاغذی توزیع کنندگان است. شما که غریبه نیستید، شیطنت های کارمندان توزیع، اشتباهات سهوی و البته زمان بر بودن ورود اطلاعات کاغذی به سیستم، نظام کار ما را با اختلال مواجه می کرد.

یکی از اتفاقهایی که من خودم با آن مواجه شدم، قهر یکباره و ناپدید شدن یکی از توزیع کنندگانم در یک روز کاری بود. تصور کنید که حجمی از کالاهای من در اختیار فروشگاه های زیادی قرار گرفته بود و حالا توزیع کننده من، جواب تلفن را نمی داد. من حتی نمی توانستم بدانم تعداد کالاهای واگذار شده چگونه بوده و یا به کدام فروشگاه ها تحویل شده.

در همین گیر و دارها بودم که در اینترنت، با اصطلاح حسابداری آنلاین مواجه شدم. نمی دانم چرا، ولی برایم جذاب شد که بیشتر درباره این موضوع بدانم. با یک جستجوی ساده، متوجه شدم که حساب فا، اولین و معتبرترین سرویس آنلاین حسابداری در کشور است. به سرعت پروفایلی در حساب فا درست کردم و وارد فضای کاربری آن شدم.

جالب بود، شبیه به نرم افزارهای معمول در بازار نبود. واضح بود که تیمی جوان آن را آماده کرده. رنگها، فونتها، جداول و فضای کاربری آن اصلا شبیه به ساختار کسل کننده نرم افزارهای حسابداری نبود. اما خوب این کافی نبود و باید استفاده از آن را هم می فهمیدم. ظرف یک هفته متوجه شدم که تمام نیازهای قبلی مرا به راحتی برآورده می کند، اما این موضوع هم، دلیل من برای استفاده از حساب فا نبود. من متوجه شدم که قابلیت آنلاین بودن و دسترسی ۲۴ ساعته به حساب فا، کمک می کند تا توزیع کنندگان من به صورت آنلاین و در لحظه فروش، فاکتور را ثبت کرده و من در پنل کاربری خودم روی تبلتی که داشتم، به سادگی و در همان لحظه، همه آنها را ببینم. باور نمی کردم که این راهکار جالب و موثر، تمام مشکلات من را با توزیع کنندگان و فاکتورهای دستی حل نموده. شاید گفتنش درست نباشد، ولی من هر هروز به اطلاعات جدیدی دست می یافتم، که در نهایت سایر مشکلاتم را با توزیع کنندگان، در خصوص مدیریت زمان و رفتار بر اساس برنامه ابلاغ شده نیز برطرف نمود. من می توانم ساعت فاکتور را به راحتی کنترل کنم و فاصله آن با فاکتور بعدی را هم، خودتان تا آخر ماجرا را متوجه می شوید. هیچ توزیع کننده ای نمی توانست دروغ بگوید، و یا با فاکتورهای فروشی که در اختیار دارد، غیب شده و تلفنش را جواب ندهد، همه چیز در سیستم جامع من ثبت می شد.

از تکنولوژی ابری حساب فا و البته تیم سازنده آن تشکر می کنم و به طرز عجیبی ، ماجرای خودم را با حساب فا، برای تمام همکارانم تعریف می کنم.

یک نظر ارسال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *