داستان مخالفت های تاریخی را شنیده اید؟

admin

در تمام طول تاریخ، همواره گروهی به عنوان جمعیت خلاق و خوش فکر شناخته می شدند. معمولا حاصل وجود و تفکر این گروه از افراد، کشف، اختراع و پیدایشی تازه بوده. پیدایشی که علاوه بر جذابیت های موجود، کاربردهای جدیدی را برای بشر به همراه داشته. اما در نقطه مقابل این گروه، همواره افرادی قرار داشته اند، که نه تنها جذابیت های برآمده از این موارد را منکر می شدند، بلکه درصدد مخالفت و ایجاد ممانعت برای پیشرفت آنها نیز بر می آمدند.

جالب است که بدانید، علم حسابداری هم با همین پدیده مواجه شد. در زمان ظهور نرم افزارهای اولیه حسابداری، تقریبا تمامی بازاریان و کسبه، معتقد بودند که هیچ کس به اندازه خودشان بر اوضاع مالی کسب و کارشان واقف نیست. آنها به کاغذ و قلم و دفاتر متعدد عادت داشتند و ذره ای اعتماد به تکنولوژی، در آنها دیده نمی شد.

اما چه چیزی شرایط را تغییر داد؟

خیلی ساده بود. گروه اقلیتی که همیشه سعی می کنند در جهت عموم جامعه حرکت نکنند و شانس خود را برای بهره گیری از مزیت های ممکن امتحان می کنند، به سراغ استفاده از این نرم افزارها رفتند. به مرور زمان تفاوت ها آشکار شد. مدیریت سرمایه ها و درآمدها دقیق تر شد. اشتباهات انسانی به صفر رسید و سیستم های حسابداری کامپیوتری، جای خود را در دل گروه زیادی از تاجران باز کرد.

خیلی از اعضای گروه مخالفان با این تکنولوژی، متوجه شدند که اگر به سراغ آن نروند، ممکن است از رقبای رو به رشد خود در بازار عقب بمانند. سادگی، سرعت و البته دقت بالای این سیستم های حسابداری، به عنوان مزیتی مهم برای هر کسب و کار شناخته می شد.

اکنون، مشابه همان شرایط، برای سرویسهای حسابداری آنلاین وجود دارد. رازی که به زودی تمام صاحبان کسب و کارهای کوچک به آن خواهند رسید. گروه پیشرو و همان اقلیت همیشگی، کار خود را آغاز کرده و به لطف سرویس های حسابداری آنلاین، موفق شده تا از رقبای خود پیشی بگیرد. قیمت پایین، دسترسی ۲۴ ساعته و در همه جا، به علاوه پشتیبانی هوشمند این سرویس ها، همان تفاوتهای اساسی آنها با نرم افزارهای قبلی است. سرویس های حسابداری آنلاین، نیازی به نصب و راه اندازی ندارند، به این معنا که شما را یک گام دیگر در کسب و کار جلو برده اند.

حالا انتخاب کنید، شما عضو کدام گروه در تاریخ هستید؟ مخالفان تغییر و تجربه ؟ یا موافقانی که شجاعت انتخاب های تازه را دارند؟

یک نظر ارسال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *