چرا هر کسب و کار کوچک به یک نرم افزار حسابداری نیاز دارد؟

admin

سوال بالا در ظاهر ساده بوده و پاسخ آن نیز واضح است، اما اگر از خودتان به عنوان صاحب یک کسب و کار کوچک و یا یک حسابدار شخصی که با کسب و کارهای زیادی همکاری دارید، این سوال را بپرسید، یقینا با جوابهای ناقصی مواجه می شوید. در بسیاری از موارد، ممکن است این ذهنیت ایجاد گردد که یک نرم افزار حسابداری، تنها برای ثبت فاکتورها و آمار فروش کاربرد دارد، که البته جواب صاحبان کسب و کار  این است که ما دفتر حساب را برای این کار داریم، و یا یک نرم افزار حسابداری، نیاز به تخصص خاصی دارد که ما آن را نداریم، یا شاید این موضوع که ما به عنوان صاحب کسب و کار، حواسمان به حساب و کتابمان هست…

از جمله های بالا، انواع مختلفی را می توان مثال زد. اما بهتر است یکبار برای همیشه، جواب درستی به سوال اول داده شود. هر کسب و کاری در شرایط فعلی بازار تحت تاثیر موارد متعددی در محیط بازار خود قرار دارد. شما با سرمایه ای مشخص وارد کار شده اید، هزینه هایی را در ماه می پردازید و عملیات خرید و فروش را دنیال می کنید. مجموع این اقدامات به صورت متقابل بر هم تاثیر گذار بوده و می تواند در نهایت شما را به سود و یا  ضرر در انتهای ماه نزدیک کند. لزوم محاسبات صحیح و دقیق تا اندازه ای بوده که آمارها نشان می دهد، درصد بالایی از تعطیلی کسب و کارها به دلیل عدم توجه به همین محاسبات مالی و ریالی بوده و نه الزاما شرایط نامناسب بازار. تاثیر سرمایه اولیه، معاملات، هزینه ها، برداشتها و تمامی سرفصل های حسابداری کسب و کار، بر تعیین سود و زیان ماهیانه و یا سالیانه، به قدری بالاست که به قیمت نجات کسب و کار شما تمام می شود.

یک نرم افزار حسابداری، تمام الگوریتم های لازم را برای انجام دقیق این محاسبات در اختیار شما می گذارد. امروزه و با پیشرفت این نرم افزارها، شما به راحتی می توانید خودتان مدیریت کامل مالی کسب و کارتان را انجام داده و در صورت بروز مشکل، سرویسهای پشتیبانی، از شما حمایت خواهند کرد. میزان سرمایه اولیه خود را تعیین کنید، بخش های مختلف بر اساس نیاز خود در نرم افزار تعریف کنید، فاکتورهای خرید و فروش خود را به دقت ثبت کنید، هزینه های ماهیانه نظیر اجاره، پولهای آب و برق، هزینه های بار و حقوق های پرسنلی را ثبت کنید و در انتهای هر ماه، گزارش سود و زیان خود را با دقت ۱۰۰% و به سرعت فشردن چند کلید، محاسبه نمایید. بر اساس این گزارش، عملکرد ماه بعدی خود را تعیین کنید، از هزینه های بکاهید و یا برای تبلیغات خاصی برنامه ریزی کنید، به فکر ایجاد شعبه ای جدید باشید و یا کالایی را از لیست محصولات خود خارج کنید. شما به تمام مسائل اشراف خواهید داشت. تسلط شما بر اوضاع مالی و ریالی کسب و کارتان، شما را از سایر رقبایتان  متمایز خواهد ساخت.

شاید دلیل دیگر عدم تمایل به استفاده از نرم افزار حسابداری، مشکلات مربوط به تجهیزات کامپیوتری و یا دردسرهای نصب این نرم افزارها باشد. خبر خوب برای این بخش از نگرانی ها نیز، راه اندازی نرم افزار های ابری و تحت وب است که نسخه های ایرانی آنها، متناسب با فضای کسب و کار ایرانی راه اندازی شده و شما به راحتی و با پرداخت کمترین هزینه، می توانید از این سرویسها استفاده نمایید.حساب فا یکی از همین سرویس های آنلاین حسابداری، ویژه کسب و کارهای کوچک است که کار را برای تمامی مخاطبان خود به ساده ترین شکل ممکن درآورده. تمامی امکانات یک نرم افزار حسابداری در این سرویس تعبیه شده و شما می توانید به کمک آنو به راحتی، کسب و کار خود را مدیریت نمایید. 

یک نظر ارسال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *