ماژول پرستاشاپ در حسابفا

آیلار طاهری

آیا روش های قدیمی حسابداری پاسخگو نیاز وبسایت شما خواهد بود؟


با گذر زمان و تحولات تکنولوژی، تجربه خرید، شکل متفاوتی به خود گرفته است. امروزه خرید آنلاین از وبسایت ها به دلیل سادگی و سرعت آن بسیار همه گیر شده است. همین امر باعث شده که بیشتر کسب و کارهای نوپا و کوچک توجه بیشتری به گسترش بخش فروش آنلاین خود داشته باشند. در این شرایط اولین و بزرگترین دغدغه صاحبان مشاغل چگونگی مدیریت مالی یک وبسایت فروشگاهی است. که با روش های حسابداری قدیمی کار دشوار و گیج کننده ای خواهد بود.

در گذشته فروشگاه های اینترنتی بطور معمول از نرم افزار حسابداری استفاده نمی کردند. چرا که راهی ساده برای اتصال این فروشگاه ها به یک سیستم حسابداری وجود نداشت. در نتیجه معمولا از روش های سنتی برای انجام محاسبات مالی استفاده می شد که بسیار زمانبر و همراه با خطا بود. این امر مشکلات زیادی را برای صاحبان این کسب و کارها ایجاد می کرد. این مشکلات زمانی بیشتر نمایان می شد که کسب و کارها بیش از یک موسس یا سهامدار داشتند، یا گردش مالی آنها افزایش پیدا میکرد. بنابراین پس از گذشت مدتی، تهیه یک گزارش دقیق از وضعیت سود کسب و کار تقریبا غیرممکن میشد.

با روی کار آمدن انقلابی سیستم حسابداری ابری و آنلاین حسابفا و ارائه API و افزونه ها برای اتصال فروشگاه سازها به این نرم افزار، نظیر افزونه پرستاشاپ حسابفا، دیگر این مشکلات از میان برداشته شده است. حسابفا نسل جدید نرم افزارهای حسابداری‌ست که برای کسب و کارهای خدماتی و بازرگانی کوچک قابل استفاده است. این نرم افزار به گونه ای طراحی شده که هر شخص بدون داشتن دانش حسابداری بتواند از آن استفاده کند. رابط کاربری ساده به کاربر کمک میکند به راحتی فاکتورها، درآمد و هزینه و سایر اسناد مالی که به صورت روزانه با آن سر و کار دارد را ثبت و در آخر گردش مالی و سود و زیان کسب و کار خود را بررسی نمایید.

معرفی ماژول پرستاشاپ

این ماژول فروشگاه پرستاشاپ شما را به نرم افزار حسابداری آنلاین حسابفا متصل می کند. به وسیله ی این ماژول کالاها، مشتریان و سفارشات شما به محض ثبت در سیستم فروشگاه، در حسابفا نیز بصورت خودکار ثبت و ذخیره می شوند. همچنین با پرداخت مشتری، سند دریافت وجه از مشتری نیز در حسابفا ثبت می شود. بدیهی است برای استفاده از این ماژول باید ابتدا یک حساب کاربری در حسابفا داشته باشید. پس از ثبت نام در حسابفا و ورود به حساب خود، و سپس ورود به یک کسب و کار، در قسمت تنظیمات / API می توانید کلید API مربوط به کسب و کار خود را دریافت و در قسمت تنظیمات این ماژول وارد نمایید. پس از آن ماژول شما آماده استفاده است.


ماژول پرستاشاپ مناسب چه کسانی هست؟

افزونه پرستاشاپ حسابفا، مناسب کسانی است که در حال حاضر یک فروشگاه آنلاین دارند و می خواهند در کنار آن از سیستم حسابداری حسابفا نیز استفاده کنند. به عبارت دیگر در حال حاضر کالاها و مشتریانی بر روی فروشگاه اینترنتی خود تعریف کرده اند و قصد دارند آنها را وارد حسابفا کنند و با ثبت سفارش مشتریان در فروشگاه، فاکتور فروش سفارش نیز بصورت اتوماتیک در سیستم حسابداری آنها ثبت شود و کارهای دیگری که در راهنمای نصب و راه اندازی آمده است.


ماژول پرستاشاپ چه کارهایی انجام می دهد؟

  • ثبت فاکتور فروش در حسابفا پس از سفارش مشتری
  • ثبت رسید دریافت در حسابفا پس از پرداخت مشتری
  • خروجی لیست کالاها و مشتریان از فروشگاه به حسابفا
  • بروزرسانی قیمت و موجودی کالاها در فروشگاه با تغییر در حسابفا

نصب و پیکربندی

برای نصب و افزودن ماژول پرستاشاپ حسابفا، ابتدا آخرین نسخه ماژول را از صفحه افزونه ها حسابفا دانلود کنید. سپس به پنل ادمین پرستاشاپ خود رفته و با انتخاب منوی ماژول ها مدیر ماژول به صفحه مدیریت ماژول ها بروید.در صفحه مدیر ماژول، بر روی دکمه بارگذاری یک ماژول کلیک کنید و سپس فایل فشرده ماژول را که از سایت حسابفا دانلود کرده اید انتخاب کرده و نصب کنید.پس از نصب، بر روی گزینه پیکربندی ماژول کلیک کنید تا وارد صفحه تنظیمات ماژول شوید. برای راه اندازی ماژول پرستاشاپ، ابتدا باید کلید API کسب و کار خود را وارد کنید. برای اینکار، وارد تب کلید API شوید و سپس مشخصات حساب خود در حسابفا و کلید API خود را وارد کنید و بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید.
برای دریافت کلید API کسب و کار خود، وارد حساب خود در حسابفا شده، سپس وارد کسب و کار خود شوید و از قسمت تنظیمات وارد صفحه تنظیمات مالی شوید. سپس از تب API بر روی دکمه نمایش کلیک کنید تا کلید API شما نمایان شود.

برای تنظیمات بیشتر به صفحه اصلی سایت حسابفا مراجعه کنید و از قسمت راهنما و خودآموزهای ویدیویی تنظیمات و راهنمای نصب افزونه ها را دریافت کنید.

یک نظر ارسال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *